Get Adobe Flash player

Lauantai 8.11. arvostellaan FCI:n ryhmät 2, 3, 4, 6, 7, 10
Sunnuntai 9.11. arvostellaan FCI:n ryhmät 1, 5, 8, 9

Ryhmä 2
Varalla rodulle berninpaimenkoira Ronald W James, Iso-Britannia
Varalla muille ryhmä 2 roduille Revaz Khomasuridze, Venäjä
apinapinseri, kääpiöpinseri Des Jenkins, Iso-Britannia
appenzellinpaimenkoira, broholminkoira, entlebuchinpaimenkoira, isosveitsinpaimenkoira, sarplaninac, shar pei, suursnautserit, tanskalais-ruotsalainen pihakoira Barbara Müller, Sveitsi
bernhardinkoirat, englanninbulldoggi Melanie Reed-Peck, Iso-Britannia
berninpaimenkoira Colin Reed, Iso-Britannia
bullmastiffi Ronald W James, Iso-Britannia
bokseri, snautserit Paola Micara Watten, Italia
bordeauxindoggi, dogo argentino, hovawart, landseer Gerardo Paolucci, Argentiina
cane corso, kaukasiankoira, keskiaasiankoira, napolinmastiffi, rottweiler, tiibetinmastiffi Revaz Khomasuridze, Venäjä
dobermanni, leonberginkoira Meg Purnell-Carpenter, Iso-Britannia
kääpiösnautserit Tino Pehar, Kroatia
newfoundlandinkoira, pinseri, pyreneittenmastiffi George Schogol, Georgia
tanskandogit Barrie M Croft, Iso-Britannia
muut Mario Gil De Biedma Riviere, Espanja

Ryhmä 3
Varalla kaikille ryhmä 3 roduille Rainer Jacobs, Saksa
airedalenterrieri, kerrynterrieri, vehnäterrieri Michael Leonard, Irlanti
amerikanstaffordshirenterrieri, bedlingtoninterrieri, bullterrieri, kääpiöbullterrieri Paavo Mattila
jackrussellinterrieri Rainer Jacobs, Saksa
australianterrieri, silkkiterrieri Aramis Joy Lim, Australia
borderterrieri, dandiedinmontinterrieri, norwichinterrieri, skotlanninterrieri Jan-Erik Ek, Ruotsi
cairnterrieri, irlanninterrieri Rony Doedijns, Alankomaat
ceskyterrieri, glen of imaalinterrieri, lakelandinterrieri, manchesterinterrieri, walesinterrieri Saija Juutilainen
englanninkääpiöterrieri Des Jenkins, Iso-Britannia
norfolkinterrieri, saksanmetsästysterrieri, skyenterrieri, valkoinen länsiylämaanterrieri Manuel Loureiro Borges, Portugali
parsonrussellinterrieri, staffordshirenbullterrieri Harri Lehkonen
yorkshirenterrieri Marie Thorpe, Irlanti
muut Tamas Jakkel, Unkari

Ryhmä 4
Varalla kaikille ryhmä 4 roduille Zeferino Silva, Portugali
pitkäkarvainen mäyräkoira Ronald W James, Iso-Britannia
karkeakarvainen mäyräkoira, karkeakarvainen kääpiömäyräkoira, karkeakarvainen kaniinimäyräkoira, lyhytkarvainen mäyräkoira Zeferino Silva, Portugali
pitkäkarvainen kääpiömäyräkoira, pitkäkarvainen kaniinimäyräkoira, lyhytkarvainen kääpiömäyräkoira, lyhytkarvainen kaniinimäyräkoira Göran Hallberger, Ruotsi

Ryhmä 6
Varalla kaikille ryhmä 6 roduille Annukka Paloheimo
dalmatiankoira, rhodesiankoira, suomenajokoira Annukka Paloheimo
muut Zafra Sirik, Israel

Ryhmä 7
Varalla kaikille ryhmä 7 roduille Paul Stanton, Ruotsi
bretoni, englanninsetteri, gordoninsetteri, punainen irlanninsetteri, punavalkoinen irlanninsetteri Paul Stanton, Ruotsi
muut Giuseppe Alessandra, Italia

Ryhmä 10
Varalla kaikille ryhmä 10 roduille Paula Heikkinen-Lehkonen
afgaaninvinttikoira, saluki Hans Lehtinen
irlanninsusikoira, venäjänvinttikoira Erica Bakker-Van De Woestijne, Alankomaat
italianvinttikoira Marie Thorpe, Irlanti
whippet Michael Gadsby, Iso-Britannia
muut Paula Heikkinen-Lehkonen

Junior Handler Finn Arild Thorsen

Ryhmäkilpailut
2 Barbara Müller
3 Rony Doedijns
4 Zeferino Silva
6 Annukka Paloheimo
7 Paul Stanton
10 Hans Lehtinen
Paras veteraani Aramis Joy Lim
Paras kasvattajaryhmä Paula Heikkinen-Lehkonen

Ryhmä 1
Varalla roduille bordercollie Meg Purnell-Carpenter, Iso-Britannia
Varalla muille ryhmän 1 roduille Paula Heikkinen-Lehkonen
australianpaimenkoira, katalonianpaimenkoira, pyreneittenpaimenkoirat, serra de airesinpaimenkoira Mario Gil De Biedma Riviere, Espanja
australian töpöhäntäinen karjakoira, australiankarjakoira, australiankelpie, sileäkarvainen collie Paul Stanton, Ruotsi
belgianpaimenkoirat, picardienpaimenkoira, schapendoes Paula Heikkinen-Lehkonen
bergamasco, bordercollie, komondor, kroatianpaimenkoira, kuvasz, mudi, pulit, pumi, tsekinpaimenkoira Tamas Jakkel, Unkari
partacollie Saija Juutilainen
pitkäkarvainen collie Rony Doedijns, Alankomaat
polski owczarek nizinny, saksanpaimenkoirat Meg Purnell-Carpenter, Iso-Britannia
schipperke Melanie Reed-Peck, Iso-Britannia
shetlanninlammaskoira Aramis Joy Lim, Australia
valkoinenpaimenkoira Saija Juutilainen
vanhaenglanninlammaskoira, welsh corgi pembroke Barrie M Croft, Iso-Britannia
muut Erica Bakker-Van De Woestijne, Alankomaat

Ryhmä 5
Varalla kaikille ryhmä 5 roduille Harri Lehkonen
akita, alaskanmalamuutti, amerikanakita George Schogol, Georgia
american eskimo dog, cirneco dell'etna, dansk spids, grönlanninkoira, kleinspitzit, pomeranian Tino Pehar, Kroatia
basenji, hokkaido, islanninlammaskoira, kainkoira, kishu, koreanjindonkoira, lunnikoira, pohjanpystykorva, shikoku, suomenpystykorva, taiwan dog, thai ridgeback, thaimaanpystykorva Hans Lehtinen
chow chow, ibizanpodencot, samojedinkoira Colin Reed, Iso-Britannia
eurasier Harri Lehkonen
faaraokoira, japaninpystykorva, kaanaankoira Zafra Sirik, Israel
grosspitzit, karjalankarhukoira, lapinporokoira, mittelspitzit, ruotsinlapinkoira, volpino italiano Paavo Mattila
keeshond, länsigöötanmaanpystykorva, shiba, siperianhusky Revaz Khomasuridze, Venäjä
meksikonkarvatonkoirat, perunkarvatonkoirat Gerardo Paolucci, Argentiina
suomenlapinkoira Paula Heikkinen-Lehkonen
muut Göran Hallberger, Ruotsi

Ryhmä 8
Varalla roduille kultainennoutaja, labradorinnoutaja Finn Arild Thorsen, Norja
Varalla muille ryhmän 8 roduille Saija Juutilainen
clumberinspanieli, cockerspanieli Michael Gadsby, Iso-Britannia
englanninspringerspanieli, lagotto romagnolo Giuseppe Alessandra, Italia
espanjanvesikoira, portugalinvesikoira, walesinspringerspanieli Zeferino Silva, Portugali
kiharakarvainen noutaja, novascotiannoutaja Saija Juutilainen
kultainennoutaja Jan-Erik Ek, Ruotsi
labradorinnoutaja Ronald W James, Iso-Britannia
sileäkarvainen noutaja Finn Arild Thorsen, Norja
muut Manuel Loureiro Borges, Portugali

Ryhmä 9
Varalla kaikille ryhmä 9 roduille Barbara Müller, Sveitsi
bichon frisé, papillon, phalène James Newman, Irlanti
bolognese, havannankoira, tiibetinterrieri Annukka Paloheimo
bostoninterrieri, coton de tuléar, maltankoira Paola Micara Watten, Italia
cavalier kingcharlesinspanieli (nartut, ROP), venäjäntoyt  Sylvie Desserne, Ranska
cavalier kingcharlesinspanieli (urokset), kingcharlesinspanieli, löwchen, prahanrottakoira, venäjänbolonka Laurent Pichard, Sveitsi
chihuahua lyhytkarvainen, lhasa apso, shih tzu Grace Godwin, Iso-Britannia
chihuahua pitkäkarvainen, kiinanpalatsikoira Gerardo Paolucci, Argentiina
griffon belge, griffon bruxellois, japanese chin, mopsi, petit brabancon Des Jenkins, Iso-Britannia
isovillakoirat, keskikokoiset villakoirat Barbara Müller, Sveitsi
kiinanharjakoira Michael Leonard, Irlanti
kromfohrländer, tiibetinspanieli Rainer Jacobs, Saksa
kääpiövillakoirat, toyvillakoira Marie Thorpe, Irlanti
ranskanbulldoggi Melanie Reed-Peck, Iso-Britannia

Ryhmäkilpailut
1 Mario Gil De Biedma Riviere
5 Paavo Mattila
8 Manuel Loureiro Borges
9 James Newman
Paras veteraani Laurent Pichard
Paras kasvattajaryhmä Sylvie Desserne
Best in Show Giuseppe Alessandra